Svjetski dan zaštite okoliša u Miljevcima traje ipak malo duže od jednog dana

Autor: Nadin Cuca, 31. 5. 2019.

Krajem ožujka 2019.godine učenici PŠ Miljevci dobili su tjednu zadaću. Morali su svaki ponedjeljak donijeti barem kilogram papira i to od 1.travnja do 27.svibnja. Ta tjedna zadaća urodila je 1183,80 kg teškim plodom!

Kako je cilj zadaće bio potaknuti učenike na razvrstavanje otpada i osvješćivanje svijesti o važnosti recikliranja, mi smo i više nego zadovoljni ostvarenim rezultatom. Osim učenika, ovim putem pohvaljujemo i vrijedne i savjesne roditelje koji su podržali našu zadaću te i sami poticali učenike na nošenje i pribavljanje papira.

U skupljanje papira učenici su uključili svoje susjede, bake, djede, tete, stričeve i svu bližu i širu rodbinu. Papir je stizao na adresu škole iz raznih okolnih mjesta tako da je vijest o našoj akciji uistinu daleko odjeknula.

No da ne zaboravimo spomenuti, naša tjedna zadaća bila je i natjecateljskom tipa. Tri učenice koje su skupile najviše papira tijekom ova dva mjeseca nagrađene su simboličnim nagradama te usmeno i pismeno pohvaljene na priredbi prilikom obilježavanja Dana škole.

To su učenice Eleonora Kišur, Ana Koleno i Lara Dolovski.

Prvo mjesto osvojila je Eleonora koja je skupila 167 kg papira, a razlika između 2.i 3.mjesta bila je doslovno u gramima. Ana je osvojila drugo mjesto sa 148,30 kg, dok je trećeplasirana Lara skupila 147,70kg papira. Osim pohvale spomenutim učenicama, svi učenici bit će pohvaljeni na završnoj svečanosti u Miljevcima u zadnjem tjednu nastavne godine prigodnim priznanjima.

Ovaj velik uspjeh nam je veliki pokazatelj koliko puno možemo postići „kad se male ruke slože“ i kad ima dovoljno volje u srcima sviju te vjerujemo da će nam biti dodatna motivacija za nastavak ovakvih akcija u sljedećoj školskoj godini.

Velike čestitke svim sudionicima uključenim u našu tjednu zadaću šalju učiteljice Marina i Nadin!

Izvor: Tekst: Nadin Cuca ; Fotografije: Nadin Cuca, Marinianis Slatina
Priloženi dokumenti: