7. Dan Pjesnika

Autor: Eva Turza Mitrović, 12. 6. 2019.

Sjećamo se i njegujemo blago pisane riječi koje nam je ostavio Pavle Bistrović - Pjesnik. Njegovi stihovi inspiracija su i tema našeg litararnog natječaja i pjesničke večeri "Dan Pjesnika".

10. lipnja 2019. godine u Domu kulture u Novoj Bukovici okupili su se zaljubljenici u pisanu riječ i uživali u stihovima, glazbi i lijepom druženju.

Na literarni natječaj pristiglo je 30 radova iz ukupno 5 škola. Osim škole domaćina, OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, radove su poslali učenici i njihovi mentori iz OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci, OŠ Mikleuš, OŠ Josipa Kozarca Slatina te OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica.

Učenicima su bile zadane tri teme:

1. Pjevalo je sa mnom sitno cvijeće

2. Zato si ljubav

3. Pjevam o svom zavičaju

Najviše je radova poslano upravo na ovu posljednju temu, a ove smo godine nagradili četiri rada. To su:

• Lana Mandl, Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina, mentorica Snježana Tot
  • Marta Mikolić, Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina, mentorica Hana Tepeš
  • Gabriela Cahun, OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci, mentorica Kristina Krolo
  • Mateja Podolski, OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, mentorica Božica Filipović Veg.

Čestitamo od srca našim nagrađenim mladim književnicima na trudu i volji te njihovim mentoricama na zalaganju. Nadamo se ovako uspješnim radovima i sljedeće godine. Nagrađene radove svakako pročitajte (nalaze se u privitku) i obogatite svoju dušu i svoj um.

Što je "Dan Pjesnika" bez naših Lipica? Naša vrijedna dječica iz KUD-a Lipice, pod vodstvom gospođe Slavice Podolski, uvijek nam uljepšaju pjesničku večer. Osim što su čitali pjesme Pavla Bistrovića, na kraju programa izveli su splet slavonskih igara, plesova i pjesama. Hvala našim Lipicama!

S našim dragim gostima lijepo smo se družili, razogvarali i smijali. Zahvaljujemo ravnateljicama, pedagoginji i mentorima koji su izdvojili svoje vrijeme, doveli učenike i podržali nas i ove godine.

Priloženi dokumenti:
pobjednicke_pjesme.pdf (213.41 KB)