Zemlja je naš jedini dom (eTwinning)

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 25. 4. 2023.

Učenici 3. razreda matične škole su korelacijsko-integriranom nastavom 21. i 24. travnja obilježili Dan planeta Zemlje.

Svake godine 22. travnja posvećujemo Zemlji u cilju podizanja svijesti o problemima vezanim za globalno onečišćenje okoliša. U svrhu pronalaska najboljih rješenja za njegovu zaštitu, tema je ovogodišnjeg Dana planeta Zemlje „Investiraj u naš planet“ pri čemu se fokus stavlja na posljedice klimatskih promjena. Povodom ovogodišnje teme, učenici su gledali ubrzane snimke (time-lapse video) našeg planeta s prikazom promjena naših šuma i oceana kroz niz godina. Čitali su prigodne tekstove te radom u paru opisivali eko šumu, eko dom, eko školu i eko čovjeka. U sklopu eTwinning projekta U svijetu likovnih umjetnika 5/Art in my heart 5 crtali su planet Zemlju po uzoru na odabranog umjetnika. Naučili su tri velika „R“: Reuse, Reduce, Recycle (Smanji, Ponovno upotrijebi, Recikliraj) te ponovili važnost odvajanja otpada i recikliranja. Stvarali su prigodne oblake riječi u aplikaciji WordArt te naučili razne zanimljivosti o našoj Zemlji (kontinenti, oceani, najdublja točka, najviša točka, najveće jezero, najveća kopnena i morska životinja i slično). Također, na satu su Informatike, s učiteljicom Martinom Ocelić, izrađivali prigodne prezentacije u prezentacijskom programu Microsoft Sway.

Navedene ekoaktivnosti proveli smo u sklopu eTwinning projekta Eko eTwinneri.

„Sreća – to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti.”

Učiteljica Anamarija Roštaš