U kino, u kino!

Autor: Mateja Vilček, 27. 4. 2023.

Učenici petog, šestog, sedmog i osmog razreda uputili su se u Pučko otvoreno učilište Slatina gledati film Dnevnik Pauline P. Taj je film snimljen prema istoimenom književnom djelu hrvatske književnice Sanje Polak.

U pratnji učenicima bili su vjeroučitelj Đora Đorđević, učiteljica Prirode Marija Radijevac i učiteljice Hrvatskoga jezika Božica Filipović Veg i Mateja Vilček.

Učenici su pozorno pratili školske zgode i nezgode glavne junakinje, njezina razmišljanja i postupke. Nakon gledanja filma uslijedio je kratak ugodni razgovor s ravnateljicom Pučkog otvorenog učilišta Danijelom Fabric Fabijanac koja je učenicima otkrila zanimljivosti o snimanju filma koje je filmska ekipa podijelila s gledateljima kada je nedavno, prilikom predstavljanja filma, gostovala u Slatini.

O filmu i dojmovima dugo se razgovaralo i na satima Hrvatskoga jezika.

Izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček