Vile Jesenke u petome razredu

Autor: Mateja Vilček, 9. 10. 2023.

Na sat Hrvatskoga jezika u petome razredu došle su i vile Jesenke.

Učenici su kod kuće izrađivali vilu Jesenku onako kako ju oni zamišljaju, koristeći se jesenskim plodovima koje su pronašli u svojem krajoliku. Materijali za izradu tako su bili listovi različitih oblika i boja, kukuruzi, kestenje, žirevi, lješnjaci itd. Svaka se vila Jesenka istaknula svojim izgledom: neke su imale prekrasne odjevne kombinacije, neke zanosne frizure, a neke posebne modne ukrase.

Osim izrade lutke učenici su osmišljavali priču kojom će se njihova vila Jesenka predstaviti. Svaki je učenik ispričao priču svoje vile, pa smo tako zajedno putovali različitim krajevima svijeta, letjeli i nailazili na čudnovate zgode u čarobnoj šumi, razne dogodovštine s putovanja i sjećanja na neke jesenske dane itd. Slušali su priču svake vile i potom su ih komentirali.

Učenicima se svidio ovaj projekt, a vile Jesenke su s njima krenule iz škole na neka nova putovanja i odredišta.

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček