Dan učitelja u šestome razredu

Autor: Mateja Vilček, 9. 10. 2023.

Svake se godine 5. listopada obilježava Svjetski dan učitelja, s ciljem naglašavanja uloge učitelja u odgoju i obrazovanju učenika.

Učenici šestoga razreda sudjelovali su na satu Hrvatskoga jezika na radionici Da sam ja učitelj/učiteljica…

Učenici su u paru podijelili uloge. Jedan je učenik bio učitelj, a drugi učenik. Učitelj je trebao odabrati što bi volio podučiti svojega učenika, a učenik je pažljivo slušao što učitelj predaje i izvršavao zadatke koje je dobio. Tako su učenici postali učitelji Hrvatskoga jezika, Engleskoga jezika, Matematike, Tjelesne i zdravstvene kulture, Likovne kulture, Glazbene kulture. Trudili su se svojem učeniku najbolje objasniti nastavni sadržaj pa su često demonstrirali te tako dali primjer koji je učeniku pomogao u rješavanju zadanoga zadatka.

Učenici su potom zamijenili uloge u paru – svaki je učenik dobio priliku biti učitelj.

Učenici su se dobro snašli u ulogama i osmišljavanju te rješavanju ponekad i težih zadataka. Na kraju radionice osvrnuli su se na uloge u kojima su se našli i zaključili da nije jednostavno biti učitelj. Tko zna, možda su spoznali da među njima ima i budućih učitelja!

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček