SVJETSKI DAN HRANE- Zahvalnost Bogu za kruh i plodove zemlje

Autor: Đora Đorđević, 17. 10. 2023.

16. listopada ove godine obilježili smo Svjetski dan hrane i zahvalnost Bogu za plodove zemlje.

BLAGOSLOV KRUHA I PLODOVA ZEMLJE

Kao i svake godine, i ovog smo listopada u našoj školi  obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Učenici naše škole su u petak 13.10. u školu donijeli plodove zemlje. Raznolikost plodova mamio je znatiželjne dječje poglede.

U ponedjeljak 16. 10.  školom su se širili mirisi kruha, peciva, kolača i plodova zemlje. Učiteljice razredne nastave pobrinule su se za dekoraciju i postavljanje stola.

Vjeroučitelj je molitvom zazvao Božji blagoslov na sve donesene darove.

Učenici 4. razreda: Juraj, Ana, Marija, Tia, Mia i Miriam, izrekli su molitve zahvale Bogu Stvoritelju na svim darovima koji nam od Njega dolaze.

Učenici petog razreda: Jurica, Ana i Klara izrekli su zahvale i svojim roditeljima koji svakodnevno ulažu svoj trud i rad kako bi svojoj djeci i sebi osigurali sve potrebito.

Jedan nastavni sat proveli smo u zajedničkom radosnom blagovanju svih proizvoda uz čašu mlijeka naše kuharice Ivane.

Ovim putem želimo zahvaliti, vama dragi roditelji, bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našoj školi.

I na kraju, neka svi darovi koje nam daruje Gospodin budu blagoslov za Vas i vaše obitelji!

Vaš vjeroučitelj!