Jesen u predškoli

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 17. 11. 2023.

Predškolci su različitim aktivnostima obilježili listopad i studeni, ali i odabrane datume iz Školskog kurikuluma.

Početak predškole prošao je u igrama upoznavanja, zajedničkom dogovaranju i uspostavljanju jednostavnih pravila ponašanja, razvijanju pozitivnog stava prema školi, interesa za pisanu riječ i slikovnicu, mašte te razvijanju jednostavnih motoričkih sposobnosti.

Povodom Svjetskog dana životinja u mjesecu listopadu, čitali smo bajke u kojima su glavni likovi životinje, učili o različitim vrstama životinja, gledali prigodne animirane filmove te naučili pjesme Životinjski glasovi i Nije lako bubamarcu.

Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje, pričali smo o različitom voću i povrću, najdražim jelima, ali i o tome kako treba izgledati pravilna i raznovrsna prehrana. Također, pjevali smo i plesali uz prigodnu pjesmu Kruška, jabuka, šljiva.

.

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje te Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata predškolci su naučili simbole naše domovine i grupnim radom izradili vodotoranj, simbol grada Vukovara, razvijajući fine motoričke sposobnosti.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta pogledali smo animirani film Svi imamo prava te šarenim otiscima ukrasili pano slušajući pjesmu Kad bi svi ljudi na svijetu. Vježbali smo koncentraciju i aktivno slušanje uz prigodnu priču s pratećim zadatcima.

Također, u cilju pravilnog rasta i razvoja organizma, redovito razvijamo navike tjelesnog vježbanja, ali i učimo kako održavati higijenu. Razgibavamo se i jačamo mišiće uz tjelovježbu, korake zumbe ili tjeloglazbom uz prigodne pjesme.

Anamarija Roštaš Kufner