Festival prava djece

Autor: Mateja Vilček, 30. 11. 2023.

Učenici izvannastavne aktivnosti Kroatisti kreativci priključili su se ovogodišnjem 15. Festivalu prava djece čiji je moto bio Mali festival za velike teme.

Festival prava djece potiče dječje stvaralaštvo na različite načine.

Učenici su na izvannastavnoj aktivnosti pogledali nekoliko kratkometražnih filmova, među kojima su filmovi Najbolji prijatelj (Filmski klub E. T. (Ekipa Tomislav); Osnovna škola kralja Tomislava, Našice) i Nismo znali za Hrvatsku (Filmska skupina Osnovne škole Strahoninec). Svi pogledani filmovi koji su interpretirani na radionicama progovaraju o temama koje su učenicima važne i bliske.

Učenici su analizirali pogledane filmove i zaključili da se filmske školske družine bave važnim temama na zanimljiv način te da mogu doprijeti do većeg broja ljudi.

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček