Sveti Nikola u Novoj Bukovici

Autor: Đora Đorđević, 7. 12. 2023.

Cijele su  godine dobri bili, marljivo učili pa je  dobri Sv. Nikola došao  u našu školu  i sve vrijedne učenike i mališane  nagradio poklon paketom i slatkišima.

I ove godine je Sv.Nikola, umoran od puta, svratio u Novu Bukovicu. U pratnji su mi bili bijeli anđeli, krampusa nije bilo na vidiku. Veliku vreću sa slatkišima nije zaboravio.

Djeca su ga dočekali radosni pjevajući mu pjesmice u čast.

Učenicima nižih razreda, predškolcima i svoj dobroj djeci udijelio je poklon paket.

Riječ dobrodošlice uputile su mu učenice četvrtog razreda Mirjam, Tija i Marija.

Učenici područne škole su starca Nikolu pozvali da u buduće misli na veći broj njihovih cipela te da sukladno tome očekuju i veće vreće.

I ovim putem zahvala ide našem dobrom svetom Nikoli koji nas uvijek obiđe, učiteljicama i učenicima koje su priredili svečani doček i načelniku Općine Tomislavu Bračunu koji je  Nikolu i ove godine na vrijeme pozvao  u posjet.