Upisi učenika 1. razreda za školsku godinu 2024./2025.

Autor: Ruža Živković, 30. 1. 2024.

Poštovani roditelji budućih učenika prvog razreda,

u nastavku možete pročitati važne upute i obavijesti.

Upravni odjel za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije donijelo je odluku da će se od ove školske godine upisi u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025. provoditi elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole. Obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, molimo da roditelji na vrijeme pripreme vjerodajnice i budu spremni za upis jer za to imaju dovoljno vremena.

U Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole roditelji će moći podnijeti prijavu za redovan upis u 1. razred od 22. veljače do 31. ožujka 2024. preko sljedeće poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu i školi na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave, roditelj će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi (npr. izborne predmete i dr.).

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama bit će otvorene ranije, od 1. veljače do 31.ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovan upis u 1. razred osnovne škole, roditelji će moći do 31. ožujka 2024. godine podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole, kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

Za ostale informacije, termine testiranja u školi i liječničkih pregleda roditelji će pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području koje će im biti pravovremeno objavljene ili se informirati u Školi.

Stručna suradnica pedagoginja: Ruža Živković

Ravnateljica škole: Lareta Žubrinić