Dan sigurnijeg interneta 2024.

Autor: Martina Ocelić, 14. 2. 2024.

Dan sigurnijeg Interneta jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se svake godine s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije uporabe digitalnih tehnologija i mobilnih uređaja, u prvom redu među djecom i mladima.

Učiteljica informatike Martina Ocelić zajedno s učenicima razredne nastave provela je niz aktivnosti kroz koje su pokazali što je važno za sigurano korištenje interneta.
Osim s učenicima, učiteljica je provela aktivnost i s roditeljima, gdje je kroz online kviz dobila povratnu informaciju koliko roditelji znanju o sigurnosti na internetu.

U nastavku pogledajte što smo sve radili i budite ponosni.

Učenici područne škole(Miljevci) bili su jako kreativni, te likovnim radovima prikazali kakve tragove trebamo ostavljati iza sebe, kako u svakodnevnom životu tako i u digitalnom svijetu.

Osim što smo naučili nešto o digitalnim tragovima, osobnim podacima, odlučili smo izraditi svog super junaka koji će sve te podatke čuvati. Bilo je ovdje SuperBurgera, SuperLopte, SuperKuće, SuperMobitela, SuperInterlanda i još mnogo različitih junaka sa istim zadatkom.
Istu aktivnost odradili su i učenici prvog razreda u matičnoj školi.

PŠ Miljevci

1. razred, Nova Bukovica

Prvašići su osmislili i nekoliko kratkih pravila (riječi) za sigurniji internet - Potraži pomoć, Pitaj, Pazi, Poštuj, Provjeri, Razmisli

Učenici drugog razreda odigrali su poučnu Online igru Interland.
Interland je online avantura u kojoj najmlađi iz prve ruke uče o sigurnosti na internetu. Kroz četiri razine pitanja mali junak (učenik) osvaja planine i uči o sigurnosti na internetu.

Nešto manje lak zadatak imali su učenici 3. i 4. razreda. Oni su morali izraditi svoje Online plakate o sigurnosti na internetu.
Na plakatu se nalaze savjeti za sigurnije korištenje interneta, a najkreativnije stavljamo u prilogu.