KORIZMENA AKCIJA: „Za obrok i znanje kroz malo odricanje”

Autor: Đora Đorđević, 27. 2. 2024.

„Za obrok i znanje kroz malo odricanje” je korizmena akcija Marijinih obroka koja traje od 16. veljače do 31. ožujka 2024. Cilj je osvijestiti učenike o poteškoćama i potrebama s kojima se susreću njihovi vršnjaci u najsiromašnijim državama svijeta.

- Upravo korizmeno vrijeme nas potiče na odricanje i pomaganje drugima u potrebi. Stoga Vas potičemo da zajedno omogućimo svjetliju budućnost onima koji nemaju ni najosnovnije.
Sve Vaše donacije biti će usmjerene u kuhinju koja je otvorena u Malaviju, a nosi ime “Lijepa Naša” Croatia i u njoj 1008 djece svaki dan prima obrok u školi.

- Prijedlog je da svaki razred prikupi donaciju bar za jedno gladno dijete.

-  Samo 22 € su dovoljna za prehranu jednog djeteta tijekom cijele školske godine, a čak i najmanji iznos od 11 centi za jedan obrok može imati veliki učinak.

- Pozivamo imućnije roditelje naših učenika da se priključe ovoj akciji da svojim novčanim prilogom pomognu u realizaciji ovoga projekta, a sve mame, bake i tete da se uključe u pripremi kolača koja će učenici volonteri naše škole prodavati ispred crkve na Cvjetnicu, nedjelju prije Uskrsa.