Egg hunt

Autor: Nadin Cuca, 27. 3. 2015.

Dana 27. ožujka 2015., u sklopu školskog projekta „ZaIGRAna škola“, učenici PŠ Miljevci su na satu engleskog jezika sudjelovali u različitim aktivnostima vezanim uz   Uskrs s naglaskom na EGG HUNT – lov na jaja.

Za razbuđivanje  kišnog proljetnog dana učenici su donijeli kuhana jaja koja su zajedno s učiteljicom engleskog jezika, Nadin Cuca, bojali u različitim bojama. Zatim su jajima spremili u ukrasnu košaricu.

Drugoj aktivnosti cilj je bio potaknuti kreativnost učenika koji su dobili bijela plastična jaja s jednim proljetnim motivom (ptičica, leptirić, pčelica,…) te su cijelo jaje morali obojati flomasterima na što maštovitiji način.

Nakon izvršene aktivnosti učenici su morali među sobom izabrati najkreativniju pisanicu, a izabrana je pisanica Doroteje Dolovski.

Treća aktivnost bila je EGG  HUNT  - lov na jaja – tradicionalna uskrsna igra u engleskom govornom području.

Asistent u nastavi Dean Matota bio je naš uskrsni zeko koji je vješto skrio pisanice u školskom dvorištu.

Zatim su učenici krenuli u potragu za pisanicama.

Najviše pisanica skupili su učenici Renato Lukaček i David Terek, no igrom na sreću pobijedio je Renato i skupio još jedno jaje koje mu je donijelo pobjedu.

I za kraj učenici su sudjelovali u utrci s jajima u žlici. Natjecali su se trčeći po školskom dvorištu. Posebnu spretnost pokazala je učenica Dorotea Dolovski osvojivši prvo mjesto u utrci. Iza nje su slijedili Josipa Gorički i David Terek.

Nakon održanih svih aktivnosti, učiteljica Nadin podijelila je pohvalnice i čestitke učenicima koji su osvojili prva mjesta u spomenutim aktivnostima te su se svi počastili grickalicama i čokoladnim jajima radujući se nadolazećem blagdanu, Uskrsu.