Osijek nam je divan grad

Autor: Kristina Pintarić, 14. 5. 2015.

Kakve su dojmove i razmišljanja donijeli  naši najmlađi učenici sa jednodnevnog izleta u Osijek i Našice pročitajte i pogledajte  u nastavku...

Leo Bračun, 1 razred:

Bili smo na ekskurziji u Osijeku i Našicama. U Osijeku smo vidjeli kazališnu predstavu. Vidjeli smo Tvrđu i kompu. U zoološkom vrtu smo vidjeli: medvjede, lavove, žirafe, zebre, zmije, krokodile, ribe, papige i nojeve. Ručali smo u Zoo hotelu. U Našicama smo vidjeli dvorac. Meni je bilo najljepše kada su nojevi trčali zato što su mi jako smiješni.

Ana Križetić, 3. razred:

Prvo smo se našli na centru Nove Bukovice u 7 sati ujutro. Autobus je krenuo u 7:15. Kada smo došli u Osijek, prvo smo doručkovali pa smo išli u Dječje kazalište Antuna Mihanovića gledati predstavu Deveta ovčica. Poslije predstave išli smo na Tvrđu. Tamo smo puno naučili o gradu Osijeku. Šetali smo i do Vodenih vrata. Autobus nas je odvezao do trga, a tamo smo išli u katedralu. Kada smo sve to prošli, išli smo preko Drave kompom. Tamo smo išli na ručak i u zoološki vrt. Kada smo sve to obišli, malo smo se igrali pa smo išli u Našice u dvorac obitelji Pejačević. Opet smo se malo igrali i onda smo išli kući.

Mateja Podolski, 3. razred:

U ponedjeljak 11. 5. 2015. išli smo na ekskurziju u grad Osijek. Okupili smo se u 7 i 15 h na centru u Novoj Bukovici. Malo smo čekali pa je autobus došao po nas. Do Osijeka smo se vozili 1h i 45min te smo stigli u 9:00h. Tamo smo na jednom igralištu doručkovali i igrali se. Nakon toga smo išli u Dječje kazalište Branka Mihaljevića gledati predstavu Deveta ovčica. Predstava je trajala 45 min.

Poslije predstave smo išli na Tvrđu. Kada smo obišli Tvrđu, išli smo na centar grada Osijeka i tamo smo vidjeli katedralu koja je sagrađena od tri i pol milijuna cigli. Kada smo obišli katedralu,  išli smo do prijevoznog sredstva – kompe. Kompom smo prešli preko rijeke Drave. Tamo smo ručali u hotelu ZOO. Poslije ručka smo se igrali u Osijeku na igralištu pa smo poslije toga išli u osječki Zoološki vrt. Tamo smo vidjeli razne životinje. Kada smo obišli cijeli Zoološki vrt, krenuli smo u Našice u dvorac Dore Pejačević. Tamo smo saznali razne zanimljivosti o njoj. Još smo se malo igrali na igralištu u Našicama prije odlaska kući. Onda je autobus došao po nas pa smo krenuli kući. Kući smo došli u 18:00h. Kada smo došli u Novu Bukovicu, svi smo se razišli svojim kućama.

Mia Orlić, 3.razred.:

Dana 11.5.2015. ujutro u 7:15 smo svi ušli u autobus i krenuli do Osijeka. Do Osijeka smo putovali oko 2 sata. Kada smo došli, doručkovali smo pa smo se igrali na igralištu. Onda smo išli u Dječje kazalište Branka Mihaljevića i tamo smo gledali predstavu Deveta ovčica. Tu smo predstavu gledali sa djecom iz vrtića. Poslije predstave išli smo na Tvrđu i tamo smo vidjeli zgradu koja se nalazi na novčanici od 200 kuna. Vidjeli smo i Spomenik kugi i on je posvećen toj bolesti zato što je prije u Osijeku prevladavala bolest koja se širila zbog štakora pa su se stanovnici Tvrđe dosjetili da naprave kanalizaciju i tako su se riješili kuge.

Poslije Tvrđe smo išli u centar grada u katedralu koja je napravljena od tri i pol milijuna crvenih cigli. Onda smo šetali uz Dravu dosta dugo pa smo čekali kompu. Kada je kompa došla, išli smo na drugu stranu Drave. Tamo smo se igrali na jako zabavnom i velikom igralištu. Onda smo ručali, a za ručak smo imali pomfrit i šniclu, a za desert pitu od jabuka. Išli smo i u Zoološki vrt. Na kraju smo si kupili sladoled i igrali se na igralištu. Onda smo išli u Našice. U Našicama smo išli u dvorac Pejačević. Tamo smo vidjeli grb obitelji Pejačević i kupili suvenire. Vidjeli smo puno stvari od obitelji Pejačević. Onda smo išli kući.

Izabela Štimac, 4. razred:

U ponedjeljak 11. 5. krenuli smo na izlet u Osijek. Ušli smo u autobus, mahnuli mamama i krenuli u Osijek. Put nas je vodio kroz naša lijepa slavonska sela, a uz cestu nizale su se plodne slavonske oranice i dovele nas do Osijeka. Dočekao nas je suncem obasjan Osijek i prekrasna katedrala Svetog Petra i Pavla.  Nakon doručka gledali smo lutkarsku predstavu „Deveta ovčica“, zatim smo krenuli na rijeku Dravu i čekali kompu da nas preveze na drugu stranu rijeke. Malo smo se igrali na igralištu pa smo krenuli na ručak u restoran. Poslije ručka čekao nas je najljepši dio izleta, posjet Zoološkom vrtu. Vidjeli smo razne životinje, a meni su se najviše svidjele žirafe, srne i lav. Nakon obilaska Zoološkog vrta krenuli smo u Našice. U Našicama smo posjetili dvorac grofa Pejačević u kojem je živjela naša skladateljica Dora Pejačević. Umrla je vrlo mlada i sahranjena je u obiteljskoj grobnici u Našicama. Pomalo umorni, puni lijepih uspomena krenuli smo kući ispričati roditeljima kaka smo se proveli na našem izletu.

Više fotografija pogledajte u kutku Fotogled

Izvor: Lidija Medved, Marija Vencl, Kristina Pintarić, učiteljice razredne nastave