Na Miljevačkim danima kukuruza

Autor: Lareta Žubrinić, 19. 9. 2011.

Na ovogodišnjoj manifestaciji slovačke kulture sudjelovali i naši učenici

(pogledajte i fotogaleriju)

U subotu, 17. rujna 2011.god. u Miljevcima je u organizaciji Matice slovačke Miljevci održana 4. po redu kulturna manifestacija "Miljevački dani kukuruza".

Uz članove kulturno-umjetničkih društava te goste iz Republike Slovačke bogat i sadržajan kulturno-zabavni program upotpunili su i učenici Područne škole Miljevci koji su pjesmama, recitacijama i glazbeno-scenskim igrama razveselili publiku i tako dali i svoj doprinos ovoj tradicionalnoj priredbi.

Ujedno su miljevački učenici realizirali i dio ovogodišnjih projektnih sadržaja te su u okviru školskog projekta pod nazivom "Ja-poduzetnik ",uz veliku podršku roditelja i djelatnika naše škole, uspješno organizirali prodajnu izložbu ručno rađenih ukrasa i eko-aranžmana, kao i tradicijskog slovačkog jela polesnjaka.

Druženje u veselom ozračju uz bogatu miljevačku gastro-ponudu, pjesmu i ples potrajalo je do kasnih večernjih sati. Tako je iznova potvrđena opjevana izreka:

"LJUDI MOJI, OTKUD GOD DA POŠLI, U MILJEVCE SVI STE DOBRO DOŠLI!!!"

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica PŠ Miljevci