Hrvatski olimpijski dan

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 9. 2011.

U  bijelim majicama, sportom i druženjem  proslavili smo Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan nacionalna je sportska manifestacija  koja obuhvaća niz sportskih  događanja. Osnovao ga je Hrvatski olimpijski odbor 10. rujna 1991. godine. Provodi se u suradnji sa svim sportskim udrugama  i organizacijama, obrazovnim ustanovama i drugim institucijama.

Stariji učenici  naše škole Hrvatski olimpijski dan obilježili su na školskom igralištu s učiteljicom tjelesne i zdravstvene kulture Verom Panić u prijepodnevnoj smjeni, a mlađi poslijepodne sa  učiteljicama. Učenici PŠ Miljevci sa svojim su učiteljicama “sportirali” prijepodne. Bilo je tu skakanja u vreći , potezanja užeta, bacanja kamena s ramena, odbojke i nogometa.

Pobjednici u skakanju u vreći bili  su Barbara  i   Dejan (5.r.), Tereza i Danijel (6. r.),  Valentina i  Kristijan (7.r.) Samanta i Dario (8.r.). Dok su se jedni valjali po podu, drugi su bili brzi i spretni i stgli prvi do cilja.

U potezanju užeta kod djevojčica prve su bile sedmašice,  druge osmašice, treće su bile šestašice, a posljedne petašice. Od dječaka  prvi su bili osmaši, drugi sedmaši,  treći šestaši, a posljedni petaši.

U nogometu najbolji su bili osmaši, pa sedmaši iza njih su bili šestaši i petaši. Svi smo se lijepo zabavili i družili te tako obilježili Hrvatski olimpijski dan u nadi da će biti više ovakvih  sportskih susreta i druženja tijekom ove školske godine.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji

Izvor: Matej Puš, učenik 8. razreda