Mladi olimpijci

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 14. 9. 2015.

Sport vole i učenici predmetne nastave!

Naprijed! Naprijed!

Odjekivalo je u našem školskom dvorištu jer smo i ove godine obilježili Hrvatski olimpijski dan. Sudjelovali su svi učenici predmetne nastave, danas s još većim žarom jer nam je u petak promjenjivo vrijeme pomrsilo planove.

Ova „olimpijada“ bila je po rasporedu nešto drugačija, ali još zabavnija od prethodnih. Natjecalo se u skakanju u vreći, nošenju ping-pong loptice u žlici, vođenju ping-pong loptice reketom, graničaru, a nešto iskusniji pojedinci okušali su se i u nogometnom natjecanju te odbojci.

Odbojkaški tim bio je toliko dobar da je izazvao učitelje na dvoboj koji je završio pobjedom učitelja, ali tek za dlaku! Odmjeravanje snaga u različitim igrama odvijalo se po razredima. Učenici svakog razreda stali su u kolonu. Prvi iz kolone jednog razreda natjecao se s prvima iz kolona drugih razreda. Bilo je vrlo napeto; svi su se trudili učiniti svoj razred ponosnim pobjednikom.

Dobro smo se zabavili i urezali ovaj dan u svoje pamćenje. Fizički iscrpljeni, ali ispunjeni emocijama, uputili smo se svojim kućama na ručak kako bismo nadoknadili izgubljenu energiju.

Izvor: Marijan Škrnički, učenik 8. razreda Novinarska družina (tekst), Božica Filipović Veg, učiteljica hrv. jezika (foto)

« Srpanj 2017 »