Učenička zadruga B U K V I C A

Autor: Dragana Dropulja, 29. 10. 2015.

Od prošloga utorka Učenička zadruga "Bukvica" službeno je započela sa svojim radom pod sloganom "Pune tačke bukovačke!"

Nakon što je Školski odbor donio Odluku o osnivanju učeničke zadruge u našoj školi 30. rujna 2015.,  Osnivačka skupština zadruge je na svojoj sjednici održanoj 27. listopada 2015. (utorak) proglasila osnutak Učeničke zadruge škole pod nazivom "Bukvica"

Skupštini su nazočili učenici, učitelji i djelatnici škole, roditelji učenika, načelnik Općine Nova Bukovica Željko Vencl, predsjednica Udruge žena "Bukovica u srcu" Slavica Čizmar, predsjednica KUD-a "Lipa" Tanja Fuljek s voditeljicom Slavicom Podolski, te predstavnice Vijeća roditelja Ivana Šimek Dolovski i Mihaela Lukaček.

Učiteljica Dragana Dropulja prezentirala je budući rad i aktivnosti zadruge, ciljeve i namjenu osnivanja zadruge kao i  voditelje sekcija.  Svaki je voditelj ukratko obrazložio buduće radne korake i aktivnosti u svojoj sekciji.

Zadruga će za sada djelovati u 6 sekcija

• Mladi kemičari, voditeljica Ksenija Vujić
  • Likovna-etno družina, voditeljica Lidija Medved
  • CvrčEKO družina, voditeljica Marina Kordi
  • Vez, voditeljica Dragana Dropulja
  • Novinari, voditeljica Božica Filipović Veg
  • Mladi vrtlari, voditelj Darko Samardžić

Ravnateljica Lareta Žubrinić predstavila je Statut, a pedagog Darko Samardžić Pravila učeničke zadruge koji je Skupština prihvatila.

U Zadružni odbor Skupština je imenovala sljedeće članove, Izvršni i nadzorni odbor:

1. Dragana Dropulja, učiteljica njemačkog jezika (predstavnica škole) - predsjednica Izvršnog odbora

2. Mihaela Lukaček, roditelj i stručni suradnik - dopredsjednica IO

3. Marija Majer, učiteljica prirode i  biologije (predstavnica škole)  - tajnica IO

4. Lucija Podolski, učenica 7. razreda (predstavnica učenika zadrugara)

5. Marijan Škrnički, učenik 8. razreda (predstavnik učenika zadrugara)

6. Slavica Čizmar, stručna suradnica - predsjednica Nadzornog odbora (predstavnica suosnivača)

7. Jadranka Juršik  (predstavnica lokalne samouprave), članica NO

8. Ivana Turkalj, kuharica škole, članica NO

Za voditelja ljetopisa i matične knjige izabrana je učiteljica Maja Kanđera, a za stručnog voditelja zadruge učiteljica Dragana Dropulja.

Na kraju Skupštine svi nazočni potpisali su pristupnicu dok je  načelnik Općine Željko Vencl pozdravio ideju o osnivanju ove zadruge te svim voditeljima sekcija, mladi zadrugarima, kao i predsjednici zadruge poželio uspješan rad i ponudio pomoć Općine u ostvarivanju nevednih aktivnosti.

Učeničku zadrugu "Bukvica" registrirat ćemo  i u Hrvatskoj udruzi učeničkih zadruga.

Priloženi dokumenti:
PPT_Ucenicka_zadruga_Bukvica.ppt (12.69 MB)