Klokani opet u školskim klupama

Autor: Ivana Škrobo, 21. 3. 2016.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su u  međunarodnom  matematičkom natjecanju "Klokan bez granica".

“Klokan bez granica” je međunarodno matematičko natjecanje koje se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture.

Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Moto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan.

Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

Učenici su u ovom natjecanju bili podijeljeni u nekoliko skupina prema uzrastu: Pčelice (2.r.), Leptirići (3.r.), Ecolier (4.,5.r.) i Benjamin (6. i 7. razred).

Izvor: Ivana Škrobo, učiteljica matematike (tekst i foto), Marina Kordi, učiteljica PŠ Miljevci (foto)