Let's clean up! Zelena čistka 2016

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 4. 2016.

Zelena čistka – Let’s do it Croatia! zajednička je  jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada i uređenja okoliša. Zelena čistka najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj u kojemu učenici i djelatnici naše škole sudjeluju već petu godinu za redom.

Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, prvi je korak na  putu za čišće i zelenije sutra.

Ciljevi:

• osvještavanje o važnosti primarnog odvajanja otpada
  • okupiti volontere i organizacije u zajedničkoj akciji čišćenja 23. travnja 2016.
  • očistiti ilegalno odložen otpad u cijeloj Hrvatskoj
  • podignuti svijesti o stvaranju i odlaganju otpada, te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju
  • povezati predstavnike svih sektora  za realizaciju zajedničkog cilja, čišće Hrvatske
  • utjecati na promjenu vrste i/ili količine materijala koji se koriste za ambalažu u proizvodnji i uslugama

Zelena čistka dio je globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem  volonterskom projektu u povijesti čovječanstva. Više o Let’s do it možete pročitati na poveznici.

Na području Općine Nova Bukovica učenici, učitelji i djelatnici škole provest će  Zelenu čistku 22. travnja 2016. na Dan planeta Zemlje u akcijama skupljanja starog papira, baterija i plastičnih čepova i uređenju okoliša škole.

Volontirajte s nama  i ove godine!

« Ožujak 2017 »