Zakoračimo zajedno ZELENIM KORAKOM!

Autor: Nadin Cuca, 24. 3. 2018.

I ove godine uključili smo se u ekološku akciju Zeleni korak, odnosno akciju skupljanja starog papira u osnovnim školama diljem Hrvatske, kojoj je sponzor tvrtka "dm".  To je akcija u kojoj se sudionici natječu tko će skupiti više kilograma papira.

Uključuju se škole, posebno matične, posebno područne, a kako bi sustav bodovanja bio pravedan, škole su podijeljene u kategorije prema broju učenika.

Svaka škola, koja sudjeluje u akciji Zeleni korak, bit će nagrađena od strane DS Smith Belišće s iznosom ekvivalentnim otkupnoj cijeni po jedinici težine (500 kn / toni).

Uz to, predstavnici deset škola, 5 područnih i 5 matičnih, najuspješnijih u akciji Zeleni korak, dobiti će vrijednu nagradu partnera projekta: donacija školi u iznosu 8.500,00 kn! Uz donaciju dm će darovati i  dm darovnu karticu u iznosu od 500,00 kn koje će  biti  uručene svakoj školi posebno.

Kako smo u ovom, nazovimo ga, eko mjesecu (od 22.ožujka, Dana voda, do 22.travnja, Dana planeta Zemlje) dodatno motivirani uistinu se pobrinuti za našu Majku Zemlju, pozivamo vas da se uključite u našu akciju i pomognete nam skupiti što više kilograma papira kako bismo svi skupa očuvali naš okoliš, učinili naše mjesto ljepšim, a k tome smo korak bliže osvajanju ove lijepe nagrade.

Ne zaboravite: svaki papirić nam je bitan!

Odvoz papira bit će 20.4. 2018., do tada su vam vrata škole svaki dan otvorena!