Dobrota i plemenitost ne poznaju granice!

Autor: Jasminka Stošić, 13. 12. 2018.

U utorak, 11. prosinca miljevačkom područnom školom, a kasnije i matičnom školom u Novoj Bukovici, prodefilirali su dragi nam znanci - naši prijatelji iz zajednice Living Life Eastbourne iz Velike Britanije, koji su predvođeni gospodinom Vlatkom Jelenčićem, ravnateljem Crvenog križa Slatina, upravo onako kako to nalažu nepisana božićna pravila, i ove godine našim učenicima donirali poklone povodom nadolazećih blagdana.

Odmah nakon njihova dolaska zavladalo je neviđeno uzbuđenje, a veselje je prštalo na sve strane! Jer poklone koje su uručili miljevačkim mališanima bilo je pravo zadovoljstvo otvarati i otkrivati pred ostalim učenicima i učiteljima što su im to poslali njima nepoznati mališani iz daleke, a istodobno tako bliske Velike Britanije.

Učionice naše male škole u trenu su bile „zatrpane“ preslatkim igračkama, slatkišima i ostalim zgodnim i korisnim sitnicama. Ubrzo nakon početnog ushita uslijedila je i razmjena među učenicima, a s obzirom na činjenicu da se uzbuđenim i veselim mališanima pružila izvrsna prilika da po povratku kući i sami nekoga obraduju, nitko nije otišao kući bez osmijeha na licu.

Želeći pokazati svoju zahvalnost, neki od učenika rukovali su se s gostima, a potom su zborno izveli pjesmu „U ponoći zvonce malo“, razgalivši svojom glazbenom točkom srca naših iznenadnih posjetitelja.

U matičnoj školi naše je goste dočekao tamburaški orkestar s učiteljem Draženom koji su upravo uvježbavali glazbene točke za svoj nastup na božićnoj priredbi.

Sve u svemu bio je to događaj koji se ne zaboravlja lako i brzo! Sreća što u svijetu u kojemu su bolesti, sukobi i različite elementarne i druge nepogode nažalost postali svakodnevna tema, ipak ima dobrih ljudi koji svojim plemenitim i dobrotvornim radom nastoje (I u tome i uspijevaju!) razveseliti druge i ukazati na potebu iskazivanja brige i skrbi za bližnje.

Upravo je božićno vrijeme ono koje spaja heartsve nas nekim nevidljivim nitima, a osjećaje ljubavi izvlači u prvi plan, ne dopuštajući im da ostanu skritima!

Zato  poručujemo našim darivateljima:

Thank you so very much! smiley

Izvor: Jasminka Stošić /tekst, učiteljica 1./4.razreda, Marina Kordi/foto, učiteljica 2./3.r. PŠ Miljevci