Dan škole!

Autor: Administrator , 1. 6. 2012.

Naša je škola u srijedu 30. svibnja,  svečano proslavila svoj Dan škole, a  ujedno i rođendan hrvatskog  književnika čije ime škola nosi

Tijekom cijeloga dana organizirane su različite aktivnosti za učenike, učitelje, djelatnike i goste Škole. Na panoima  izložene su zahvalnice, pohvalnice, priznanja, kao i učenički radovi koji su nastajali u tijeku školske godine: likovni i literarni radovi, plakati i radovi sa različitih radionica. Fotografijama su prikazani svi događaji, radionice, susreti i natjecanja u kojima je škola sudjelovala s naglaskom na  humanitarno i karitativno djelovanje škole.  Predstavljen je i školski list, 9. broj „Cvrčka“.

Na školskom igralištu učiteljica Vera  organizirala je  sportske aktivnosti.

Najzanimljivije bilo je  u  odigravanju prijateljskih nogometnih i rukometnih utakmica između učenika i učenica domaćina i gostiju iz OŠ Mikleuš. Odigrala se i tradicionalna nogometna utakmica između učenika Bukovčana i učenika putnika. Sudac je ove godine bio gospodin Darko Bašić, a dragi su nam  gosti bili ravnatelji Drago Kraljik i učitelj TZK iz Mikleuša Marko Kragujević.

Najvažniji dio proslave odvijao se u popodnevnim satima na svečanoj priredbi koju je priredila učiteljica Mirjana u prepunom Domu kulture.

Voditeljica predškolaca Ines, učiteljice Jasminka, Marina i Josipa  iz područne škole u Miljevcima, Marija V., Lidija, Marija P. i Terezija V. sa svojim učenicima, kao i učitelj Dražen sa  sa  zborom i tamburašima  na pozornici koju je uredila učiteljica Sabina posebno  su razveselili brojnu  publiku  prikazujući najveselije lice škole kroz pjesmu, tamburu, ples i scenske igre.

Središnji  dio programa bio je posvećen prezentaciji rada na ovogodišnjem školskom projektu koji nosi naziv „Ja – poduzetnik“, a u njega su bili uključeni svi učenici škole.

Cilj ovoga zajedničkoga projekta bio je upoznati djecu s lokalnim poduzetnicima, obrtnicima i poljoprivrednim gospodarstvenicima kako bi ih  integrirali i uključili u poduzetničke i gospodarske procese društveno-ekonomske sredine u kojoj škola djeluje, a isto tako potaknuti ih na poduzetničko djelovanje. Kako bi realizirali cilj projekta, učenici i učitelji posjetili su čak 32 obitelji u Breziku, Dobroviću, Donjoj Bukovici, Miljevcima, i Novoj Bukovici.

Na kraju programa, ravnateljica škole Lareta Žubrinić prenijela je čestitke  japanskog veleposlanika u RH i ravnateljice škole iz Slovačke s kojom  je škola prošli tjedan potpisala sporazum o međusobnoj suradnji.

Pohvaljeni su i nagrađeni učenici  koji su postigli uspjehe na županijskim natjecanjima, kao i oni koji su redovito pohađali nastavu.

Škola je  zahvalila roditeljima i lokalnoj zajednici na uključivanju u realizaciji projekta, a na kraju je proglašen i ovogodišnji najbolji učenik škole osmaš Danijel Penov koji će predstavljati svoju školu u Virovitici na manifestaciji „Zbogom, školo, do jeseni“.

Više fotki sa Dana škole u fotogledu !

Zahvaljujući Ivoni sa portala slatina.net možete pogledati isječke s ovogodišnje proslave