Prvi dan škole u PŠ Miljevci

Autor: Lareta Žubrinić, 4. 9. 2012.

I u našoj područnoj školi školska godina počela je svečano i veselo.

3. rujna 2012. g. okupljeni mališani su u društvu svojih roditelja i učitelja dostojanstveno,  zvucima hrvatske himne, označili početak nove školske  2012./13.godine.

Željni ponovnog druženja, predvođeni svojim razrednim učiteljicama,  uputili su se potom u svoje učionice, od kojih je jedna namijenjena učenicima 1. i 2. razreda, a druga učenicima 3. i 4. razreda. Ondje ih je dočekalo veselo ozračje, a na svom su radnom mjestu svi učenici zatekli raspored sati kojeg će se pridržavati u prvom radnom tjednu.

Učenici 1. i 2. razreda ujedno su upoznali i svoju novu učiteljicu, Jasminu Puškarić koja će ih učiti do povratka učiteljice Marine s porodiljnog dopusta, a pobrinuli su se i za ugodan boravak prvoškolke Helene, koja će ove godine biti jedina polaznica prvog razreda u PŠ Miljevci.

Dorotea, Renato, Filip, Helena i učiteljica Jasmina

Utvrdivši pravila kućnog reda škole, učenici su se odmah obvezali na brigu o školskom inventaru i prisjetili se važnih normi ponašanja u zajedničkom prostoru, a zaduženja su preuzeli i prvi dežurni učenici!

Dio trećega razreda i učiteljica Jasminka

Nastavu smo prvog radnog dana počeli svečano, a završili u veselom tonu, pjesmom i igrama na školskom igralištu.

Zadovoljna lica učenika na zajedničkoj fotografiji najbolja su potvrda da se u Miljevcima s veseljem kreće u nove „školske pobjede“!

Učenici područne škole u Miljevcima sa svojim učiteljicama

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 3. i 4. r. PŠ Miljevci, fotografije: Jasmina Puškarić, učiteljica 1. i 2. r.