Ministar zaštite okoliša i prirode u našoj školi

Autor: Administrator , 28. 9. 2012.

Ministar Zmajlović posjetio našu školu i pozdravio učenike

U srijedu 26. rujna 2012. nakon otvaranja Informativno-edukativnog centra u Noskovačkoj Dubravi, ministar zaštite okoliša i prirode Mihael Zmajlović posjetio je općinu Nova Bukovica, ali i našu školu.

Ravnateljica Škole Lareta Žubrinić  ukratko je  upoznala  ministra s ovogodišnjim projektima u kojima Škola sudjeluje, a posebno je istaknula  interes učenika za ekološko djelovanje u lokalnoj zajednici, napore učitelja i Škole u "zelenom" odgoju učenika, i naravno,  uspjehe škole u realizaciji različitih projekta, npr.  "Učimo zeleno, mislimo zeleno, živimo zeleno", sudjelovanje u akciji "Zelena čistka", suradnja s Eko- CIAK-om u skupljanju starih baterija, i dr.

Ministar Zmajlović u društvu s načelnikom općine, saborskim zastupnikom Tomislavom Žagarom,  pohvalio je učenike i učitelje u njihovom radu i brizi za okoliš   te zaželio uskoro useljenje u novi dio školske zgrade, a isto tako, ponudio je pomoć u rješavanju problema stare stolarije i fasade na našoj stogodišnjoj školskoj zgradi u kojo se trenutno održava nastava.