Povijest na drugačiji način

Autor: Lareta Žubrinić, 12. 1. 2023.

Kako su petaši putovali u Egipat i što je to histagram, saznajte u nastavku!

Učenici petog razreda naše škole su otišli na edukativni put u Egipat! Naime, budući da smo obrađivali nastavnu temu Prve civilizacije, govorili smo o svim znamenitostima istih, među kojima Egipat zauzima veliko mjesto.

Piramide, sfinga, Dolina kraljeva u kojoj se nalazi najpoznatija grobnica starog Egipta, ona faraona Tutankamona,… sve nam je to postalo dostupno i nadomak ruke.

Pitate se kako?

Stvar je u VR naočalama i mobilnoj aplikaciji Egypt VR 360.

Učenici su posjetili piramide u Gizi, kao i Tutankamonovu grobnicu. Detaljno su proučili svo blago koje su faraoni pokapali sa sobom, kao i slikovni prikaz na zidovima, koje su potom nacrtali u svoje bilježnice. Uzbuđenje je bilo na vrhuncu, a učenici su prepričavali svoje doživljaje na idućim satima Povijesti.

Sedmaši su pokušali povezati Napoleona s našim modernim vremenima. Odlučili su otkriti kako bi Napoleon koristio aplikaciju Instagram da živi u današnje vrijeme. Radovi naših sedmaša su itekako maštoviti i kreativni, a neki će vas i nasmijati!

Navedena aktivnost se naziva Histagram i nije nova jer su je odrađivali i prošlogodišnji sedmaši, no učenicima je jako zanimljiva i odrađuju je s veseljem te joj se rado vraćamo.
Put po Egiptu i Histagrame pogledajte u videoprezentaciji.

Izvor: Martina Grundler Hrala, učiteljica Povijesti