Uspješno provedene 3. volonterske humanitarne akcije

Autor: Đora Đorđević, 18. 1. 2023.

Tijekom prvoga polugodišta, mladi školski volonteri "Bukovačka dobra srca", uspješno su odradili nekoliko humanitarnih  akcija pod vodstvom voditelja i vjeroučitelja Đore Đorđevića.

Prva volonterska akcija "SOLIDARNOST NA DJELU"  održana je u suradnji s Gradskim društvom Crvenoga križa iz Slatine. Prodajom bonova prikupljeno je 1650 kuna (219 eura). Cijeli iznos uplaćen je na račun Crvenog križa Slatina.

Druga volonterska akcija "ZA 1000 RADOSTI" koju provodi Hrvatski Caritas provedena je na način da su učenici uzeli svoju "Dobru karticu - DOBRICU" koja ih je tijekom Došašća redovito pozivala na dobra djela.

U ovoj akciji prijupljeni iznos od 600 kuna (80 eura) uplaćen je na račun Hrvatskog Caritasa.

U  sklopu programa Škole za Afriku naši su volonteri uz pomoć školske i lokalne zajednice prikupili iznos od 185.81 € (1,400.00 kuna) te su na taj način podržali djevojčice i dječake Etiopije. Donacija je uplaćena UNICEf-u Hrvatske te će biti uložena u provedbu  programa obrazovanja: gradnju novih i obnavljanje postojećih škola, podršku djeci koja su morala prekinuti obrazovanje, knjige i školski pribor te povećanje dostupnosti predškolskog obrazovanja!

Hvala svim našim volonterima i svima vama koji su pomogli da se ove akcije provedu ovako uspješno!!

Izvor: Đora Đorđević, vjeroučitelj, voditelj ŠKolskog volonterskog kluba "Bukovačka dobra srca"