Od otpada do igračke…

Autor: Marina Kordi, 20. 1. 2023.

U četvrtak, 19.siječnja 2023. godine, učenici 1. i 3.razreda PŠ Miljevci sa svojom učiteljicom Marinom Kordi sudjelovali su u videokonferenciji s učenicima i učiteljicama iz Osnovne škole Yunus Emre Borsa iz Istanbula u Republici Turskoj u sklopu eTwinning projekta „Svjesna djeca za čistu budućnost“.

U prosincu su se učenici 1. i 3. razreda PŠ Miljevci uključili u eTwinning projekt „Svjesna djeca za čistu budućnost“ kojemu je suautorica njihova učiteljica Marina Kordi skupa sa učiteljicom Emine Maras iz Osnovne škole Yunus Emre Borsa iz Istanbula u Turskoj. U projektu sudjeluje još 8 učiteljica. Četiri učiteljice su iz Turske, dok su po jedna iz Gruzije, Bugarske Italije i Grčke.

Tijekom prosinca odrađeno je nekoliko aktivnosti među kojima je i odabir loga projekta u koji su se uključili i ostali učitelji škola koje sudjeluju u projektu.

Za siječanj je predviđena radionica putem videokonferencije na kojoj bi se izrađivale igračke recikliranjem otpadnog materijala.

Radionicu smo realizirali 19.siječnja (četvrtak). Na radionici su sudjelovali, uz učenike 1. i 3.razreda PŠ Miljevci i neki učenici 2. i 4.razreda koji su svojim idejama i kreativnošću dali veliki doprinos našem projektu!

Ujedno, samoj radionici se priključila i mama Daliborka Dorčak koja je pomogla u kreativnim izradama različitih igračaka.

Kako smo se zabavljali, a ujedno  radili i napravili puno posla, pogledajte na slikama.

Izvor: Marina Kordi, tekst i foto,