Edukacije u projektu "Doživjeti stotu"

Autor: Lareta Žubrinić, 30. 1. 2023.

Za sve zaposlenike naše škole Crveni križ Slatina odradio je edukacije u sklopu projekta Grada Slatine DOŽIVJETI STOTU s temama pružanja prve pomoći i samopregleda dojki.

Edukacije i radionicu vodio je djelatnik Hitne medicinske službe VPŽ, bacc.med.teh. Marko Vlajnić koji je  nacionalni instruktor za BLS (osnovno održavanje života – BLS Basic Life Support) i AVD-om (automatskim vanjskim defibrilatorom).

Sudionicima edukacije ukazalo se na potrebu jačanja svijesti i odgovornosti za svoje i tuđe zdravlje koje se može sačuvati i ovakvim jednostavnim zahvatima reanimacije i samopregleda koji su bili i praktično prezentirani.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda Promocija zdravlja i prevencija bolesti.

Nositelj projekta: Grad Slatina
Partneri projekta: Dijabetička udruga Slatina, Hrvatski Crveni križ, Gradsko društvo Crvenog križa Slatina