Žene u STEM-u

Autor: Lareta Žubrinić, 31. 1. 2023.

Portal srednja.hr pokreće novi projekt Žene u STEM-u!

Riječ je o projektu kojim želie staviti naglasak na položaj djevojaka i žena u znanosti, posebice u STEM području te IT-u. U prvi plan stavljaju prepreke s kojima se žene u STEM-u suočavaju, a posebno inspirativne priče onih koje su se s njima uspješno izborile.

U sklopu projekta organiziraju natječaj kojim  vrijednim nagradama nagrađuju inspirativne priče učenica i studentica sa zanimanjem u STEM-u i IT-u.

U sklopu projekta  održat će se jednodnevna online konferencija koja će se  održati ususret Međunarodnom danu djevojaka i žena u znanosti, 10. veljače. Konferenciji će besplatno moći pristupiti svi, a emitirat će ju na  YouTube kanalu portala srednja.hr.

Konferencija će ugostiti  Petru Pejić, robotičarku i promotoricu znanosti s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija (FERIT) iz Osijeka; Danijelu Bursać Kovačević, jednu od najcitiranijih hrvatskih znanstvenica i izvanrednu profesoricu s Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta u Zagrebu; Mariju Mandić, istraživačicu iz Končara i studenticu druge godine doktorskog studija na FER-u; Miu Tadić, magistra računarstva i matematike (PMF Zagreb) i Ivonu Lipovac, magistar inženjer računarstva (FER) iz tvrtke Syntio; Andreu Čović Vidović iz Predstavništva Europske komisije u Republici Hrvatskoj.

Izvor: portal srednja.hr