100. dan škole (eTwinning)

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 10. 2. 2023.

Učenici 3. razreda matične škole ove su se godine priključili eTwinning projektu 100. dan škole.

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama. Na nacionalnoj razini obilježava se ostvarujući cilj projekta; okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na nacionalnoj/ lokalnoj/ međunarodnoj razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne korelacije i aktivnosti. Projekt je slijednik projekta 100. dan škole koji je za RH pokrenula Sandra Vuk.

Tijek rada:

1. Prijava za projekt te zajednički dogovor kroz uvodnu konferenciju o aktivnostima koje će učitelji provoditi u svojim razredima

2. Izrada scenarija za određeni dan u veljači 2023.

3. Dan izvođenja procesa

4. Uređivanje TwinSpace stranice

a) predstavljanje

b) prikaz provedenih aktivnosti

c) evaluacija

d) diseminacija

5. Videokonferencija projektnih partnera – predstavljanje aktivnosti

6. Izvješće UHURN Zvono

7. Konačna valorizacija cijelog procesa i samog projekta kroz online anketu

Klikom na priloženu poveznicu prolistajte našu digitalnu knjigu i pogledajte kako smo obilježili naš 100. dan!

DIGITALNA KNJIGA: http://bit.ly/40JsrWz

Učiteljica Anamarija Roštaš