Čitanjem do zvijezda - uspjeh naših učenika!

Autor: Mateja Vilček, 9. 3. 2023.

Županijska razina natjecanja „Čitanjem do zvijezda“, natjecanje koje promovira koje promovira čitanje i kreativni pristup čitanju, održano je 8. ožujka 2023. u  Katoličkoj osnovnoj školi u Virovitici, a naši su se učenici predstavili više nego uspješno!

Ove godine natjecanje se temeljilo na čitanju triju romana („Sherlock Holmes: Grimizna istraga“ autora Sir Arthura Conana Doylea, „Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva“ autora Krunoslava Mikulana i „Zvijer iz Buckinghamske palače“ Davida Walliamsa.)

Okupilo se  pet škola s područja Virovitičko-podravske županije:

• OŠ Petra Preradovića Pitomača (mentorice Ksenija Grudić-Kukavica, Sanja Koletić, Kristina Prtenjača),
  • OŠ Vladimir Nazor Virovitica (mentorica Vesna Đurčević Jović),
  • OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje (mentorica Nikolina Ferenčević)
  • Katolička osnovna škola u Virovitici (mentorica Marina Mađarević) i
  • OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica (mentorice Mateja Vilček, Božica Filipović Veg)

Natjecanje se sastoji od dva dijela:  predstavljanje kreativnog uratka  (pojedinačno ) i ekipno u kvizu znanja.
Za nacionalnu razinu natjecanja povjerenstvo je predložilo da  županijski predstavnici s kreativnim uratkom budu naša učenica Hane Kribl i učenik Patrik Volenik iz virovitičke škole.

Hani čestitamo i jako smo na nju ponosni!!

U kvizu znanja pobjedu je odnijela OŠ Petra Preradovića Pitomača, a naša škola je na drugom mjestu  (za bod manje). Osim Hane, u kvizu znanja sudjelovali su i Leon Dolovski iz 8. razreda te Ana Koleno iz 6. razreda.

Bravo za našu ekipu!

Mentorice Božica Filipović Veg i Mateja Vilček zajedno s učenicima zahvaljuju Katoličkoj osnovnoj školi na srdačnom gostoprimstvu i odličnoj organizaciji natjecanja te Školskoj knjizi na poklonima!