Tjedan mozga na matematički način

Autor: Ivana Škrobo, 16. 3. 2023.

Tjedan mozga obilježili smo izradom matematičke mozgalice – TANGRAMA.

Učenici 7. razreda upoznali su TANGRAM.

Tangram je  mozgalica koja razvija matematičko-logičke vještine. Igrom možemo vježbati  koordinacije oko-ruka kao i razvoja fine motorike. Koristi se na način da se geometrijski oblici slažu onako kako je prikazano na predlošcima. Tangram se sastoji od sedam geometrijskih likova i pruža veliki broj mogućnosti slaganja. Dijelovi koji čine tangram su : dva mala trokuta, jedan trokut srednje veličine, jedan romb, jedan kvadrat.

Učenici su prvo izrezali navedene geometrijske likove te krenuli u osmišljavanje pojedinih oblika.

Ovoga puta to su bili oblici životinja. Naravno to mogu  biti i brojevi, različiti predmeti, građevine, prijevozna sredstva i sl.

Nakon Što su složili zadani oblik obojili su ga bojama po svom izboru.

Bio je ovo sat matematike gdje smo na zabavan način vježbali moždane "vijuge".