Oprezno i sigurno u prometu

Autor: Ana Teodorović, 6. 4. 2023.

U matičnoj i Područnoj školi Miljevci gostovali su službenici  Policijske uprave virovitičko-podravske kako bi održali preventivne aktivnosti i edukaciju usmjerene na povećanje sigurnosti djece u prometu.
Ta je tema od velike važnosti i naši su učenici budno pratili i slušali policijske službenike kojima ovim putem zahvaljujemo na dolasku.
Pogledajte sami kako je to bilo!

Kraj tjedna, ali  i mjeseca ožujka u matičnoj školi obilježili smo zanimljivim i poučnim aktivnostima.  Posjetili su nas djelatnici MUP-a Anita Relić i Kristijan Dlab te održali preventivne aktivnosti usmjerene na povećanje sigurnosti djece u prometu. Tijekom edukativnog predavanja obrađeni su svi načini sudjelovanja djece u prometu (pješaci, putnici u vozilu, vozači bicikla, rola ili električnih romobila). Kako teorija obično ne vrijedi bez prakse, uz veliku zainteresiranost te dobre vremenske prilike održana je vožnja spretnosti na poligonu, provedena vježba prelaska ceste bez pješačkog prijelaza i naposlijetku pregled policijskog vozila te opreme koja se može u njemu naći. Miljevačkim učenicima prvi tjedan u travnju započeo je edukativno. Pod stručnim vodstvom i uputama djelatnika MUP-a Policijske uprave Slatina, Kristijana Dlaba proveli su praktične vježbe izvan škole i teorijsku nastavu o sigurnosti u prometu u učionici PŠ Miljevci te pokazali iznadprosječno poznavanje prometnih propisa i ostvarili izjednačen rezultat. Stoga su za svoj uspjeh na kraju zabavnog i, prije svega, korisnog dana, bili  svi odreda pohvaljeni i nagrađeni!🎯Gradivo smo utvrdili,  no ipak opreza u prometu nikad dosta.

Izvor: Ana Teodorović, učiteljica 2. razreda