Radionica Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica

Autor: Eva Turza Mitrović, 18. 4. 2023.

U sklopu projekta "Potrubi za knjigu" u našoj je knjižnici održana edukativna radionica.

U knjižnici su se sastali naši učenici Daniela, Josipa, Tena, Luka, Mateo, Dominik i dva Tomislava kako bi se upoznali s knjižničarkama Mirjanom i Elenom koje su im približile glavni cilj projekta: nabava bibliokombija koji će našu matičnu knjižnicu dovesti u svaki kutak naše županije. Najavljene su i aktivnosti i radionice koje će se održavati u sklopu Bibliobusne službe.

Tema radionice za naše učenike bila je inkluzija, održivi razvoj i medijska pismenost.

Zadatak je bio nadjenuti imena djeci s fotografija koja su različitog podrijetla i žive u raznim krajevima svijeta. Trebalo je djecu približno geografski "smjestiti" i još im dodati kvalitetan citat koji opisuje njihovu državu i njihov život, a koji se tiče zadane teme.

Učenici su bili vrlo aktivni, kreativni i ozbiljno su pristupili zadatku. Za nagradu su dobili knjigu "Pauline mačke" autorice Vlaste Golub. S nestrpljenjem čekamo bibliokombi, knjige koje će nam dovesti i radionice u kojima ćemo sudjelovati.