Pisma u petome razredu

Autor: Mateja Vilček, 8. 5. 2023.

Učenici petoga razreda obilježili su na satu Hrvatskoga jezika Svjetski dan pisanja pisama koji se svake godine obilježava 11. svibnja.

Na početku sata učenici su razgovarali o pismima. Rado su podijelili sjećanja na ljubavna, prijateljska, obiteljska pisma koja su poslali ili dobili. Nakon razgovora ukratko su se upoznali s poviješću pisma i zaključili da je u prošlosti to bio jedan od važnijih oblika komunikacije.

Upoznali su i pravila pisanja pisama. Nakon toga pisali su pismo dragoj osobi po izboru. Neki su učenici tako odabrali pisati članovima uže i šire obitelji koji trenutačno nisu u njihovoj blizini, neki svojim prijateljima, a neki majkama povodom Majčina dana. Svoja su pisma pohranili u koverte koje su izradili i ukrasili.

Učenici su, slušajući i razgovarajući o pismu i pišući pisma, uočili važnost takve komunikacije i nestrpljivo čekali uručiti svoja pisma najmilijima te ih tako iznenaditi.

Izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček