I naši zadrugari na županijskoj smotri!

Autor: Mateja Vilček, 22. 5. 2023.

U petak, 19. svibnja 2023. godine održana je Županijska smotra učeničkih zadruga u Osnovnoj školi Mikleuš. Na ovogodišnju smotru prijavilo se 12 učeničkih zadruga iz Virovitičko-podravske županije.

Svečanost smotre u sportskoj dvorani OŠ Mikleuš otvorili su pročelnica Martina Bunić, načelnik Općine Robert Grabar, ravnatelj škole Dragan Kraljik i predsjednik Povjerenstva Dino Mataz.

Učenička zadruga naše škole Bukvica također je sudjelovala na smotri, predstavivši terarij, svoj novi proizvod.

Rad zadruge predstavile su učenice šestoga razreda Ana Koleno i Viktorija Ćosić u pratnji ravnateljice škole Larete Žubrinić te voditeljice Učeničke zadruge Bukvica i mentorice Mateje Vilček. Ana i Viktorija uspješno su predstavile našu školu.

Osim naše, sudjelovale su sljedeće škole i učeničke zadruge:

• OŠ Davorin Trstenjak Čađavica – UZ “Čađavačke lipe”
  • OŠ Mikleuš – UZ “Naš vrt”
  • OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje – UZ “Brezići”
  • OŠ Josipa Kozarca Slatina - UZ "Sekvoja"
  • OŠ August Cesarec Špišić Bukovica – UZ “Špišići”
  • OŠ Eugena Kumičića Slatina - UZ "Zalathnuk"
  • COOR Virovitica – UZ “Mali Mikeši”
  • SŠ Stjepana Sulimanca Pitomača – UZ “Kostanj”
  • SŠ Marka Marulića Slatina - UZ "Slatina"
  • SŠ Stjepan Ivšić Orahovica – UZ “Vučica”
  • OŠ Vladimira Nazora Virovitica – UZ “Nazorovi zadrugari” (škola gost).

Za sudjelovanje na Državnoj smotri učeničkih zadruga predložene su OŠ Davorin Trstenjak Čađavica (UZ “Čađavačke lipe”) i SŠ Marka Marulića Slatina (UZ “Slatina”).

Pročitajte dojmove učenice Ane Koleno:

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček