Isplatilo se biti aktivan ekolog!

Autor: Marina Kordi, 27. 6. 2023.

Pred sam kraj nastavne godine učenike PŠ Miljevci obradovala je još jedna divna vijest-  isplatilo se biti aktivan ekolog!

Naime, posjetio ih je gospodin Miroslav Weber, predstavnik tvrtke DS Smith Belišće koja se bavi recikliranjem starog papira, a s kojom naša mala škola ima dugogodišnju suradnju. Donio nam je divne vijesti! Za razdoblje prvog polugodišta naša školica predala je 3400 kg starog papira, što nas je svrstalo na sami vrh ljestvice škola koje prikupljaju stari papir.

Svim učenicima donio je prigodne darove i na taj način im dao do znanja kako se isplati biti ekološki osviješten. Učenici su mu se oduševljeno zahvalili.

Moramo napomenuti kako je samo dan nakon posjete gospodina Webera, kamion tvrtke DS Smith odvezao je još jednu „turu“ starog papira, u količini od 2100 kg.

Ovim putem se još jednom zahvaljujemo tvrtki DS Smith, i obećajemo kako ćemo i dalje prikupljati stari papir i čuvati naše šume.

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 1. i 3.r. PŠ Miljevci, tekst i foto,