Europski dan jezika

Autor: Dragana Dropulja, 1. 10. 2023.

Diljem Europe, 700 milijuna Europljana zastupanih u Vijeću Europe s 46 država članica, potiču se na učenje što više jezika, u svakoj životnoj dobi, u školi i izvan nje. Budući da je jezična raznolikost alat za postizanje većeg međukulturnog razumijevanja i ključni čimbenik bogate kulturne baštine našeg kontinenta, Vijeće Europe promiče višejezičnost u cijeloj Europi.

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se 26. rujna, još od 2001. – u suradnji sa Europskom komisijom.

Prošli tjedan smo obilježavali Europski dan jezika na satu Njemačkog jezika. U petom i šestom razredu smo čitali tradicionalne njemačke brojalice. U sedmom i osmom razredu brzalice na njemačkom jeziku. Učenici su birali svoje brojalice/brzalice te ih čitali što nije lak zadatak. Ipak smo se lijepo zabavili uz šaljive brojalice/brzalice. Zatim su učenici napisali svoju brojalicu/brzalicu na šareni papir i nacrtali o čemu se radi. Na slikama su radovi naših učenika.