Poludnevni izlet razredne nastave

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 18. 10. 2023.

Učenici od 1. do 4. razreda matične škole te Područne škole Miljevci su u srijedu, 18. listopada, posjetili POU Slatina i Gradsku knjižnicu i čitaonicu u Slatini.

U okviru ovogodišnjeg programa Slatinske male scene, učenici su imali priliku pogledati kazališnu predstavu Vuk i sedmi kozlić čiju produkciju potpisuje Kazališna družina Ivana Brlić-Mažuranić. Riječ je svojevrsnom nastavku poznate bajke Vuk i sedam kozlića braće Grimm u kojem se na sudu susreću zločesti vuk i sedmi kozlić, morajući pred sutkinjom dokazati tko laže, a tko iznosi istinu o čitavom incidentu. Ova dinamična predstava s kombinacijom klasične glume i lutkarstva izmamila je brojne osmijehe na našim licima.

Učenici su potom posjetili i Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige. Tamo nas je srdačno dočekala knjižničarka Martina Hamaček Matijević koja nas je upoznala s bogato opremljenim prostorom knjižnice te otkrila čaroban svijet slikovnica, knjiga i čitanja. Osim što su se učenici upoznali s različitim odjelima knjižnice, ponovili su i na koji se način posuđuju knjige te kako se trebaju odnositi prema istima.

Ovo edukativno zajedničko druženje puno smijeha zaključili smo igrom na dječjem igralištu, a kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama.

Učiteljica Anamarija Roštaš Kufner