U Čaro'gradu

Autor: Lareta Žubrinić, 5. 12. 2012.

Na strip-radionici koja je održana prošlog tjedna od 27. do 29. studenog u OŠ Vladimir Nazor Virovitica bila je i učenica naše škole Ena Dujak iz 8. razreda. Organizatori ove edukativne radionice su  Zavod za javno zdravstvo "Sveti Rok" Virovitičko-podravske županije i Kulturni klub O'grada u suradnji s Upravnim odjelom za društvene djelatnosti Virovitičko-podravske županije,

„Što god radili, samo ne crtajte dlakogrbu devu!“, bilo je prvo što su nam voditelji strip-radionice Davor Schunk i Silvija Šesto rekli kad smo ušli u učionicu.

Kad su nam objasnilišto je to, mogli smo početi s radom. Prvo smo dobili kratke upute- što je to kaiš, što kadar, a što tabla, koji su pravilni načini da se nacrtaju ljudi, grimase, kretnje… Sve smo to naučili u dva sata. Zatim smo krenuli crtati svoj strip.

Gospođa Šesto nam je pročitala ulomak iz svoje knjige „Tinuninu“, a naš je zadatak bio napraviti scenarij i plan kadra. Uz sav posao, koji nije baš bio lagan,  uspjeli smo napraviti dvije sličice (kadra).

Idući smo dan imali i mali tečaj kratke priče kako bismo i sami znali napraviti svoj strip, bez ičije špomoći. Čitali smo svoje kratke priče i birali najbolje.

Prava zabava dogodila se treći dan kada samo kao nagradu za marljivost dobili bedževe, majice, mape, ali najviše od svega kao rezultat ovih radionica moram istaknuti  lijepe uspomene i nova prijateljstva.

Izvor: Ena Dujak, učenica 8. razreda