Predmetna nastava na predstavi u Slatini

Autor: Mateja Vilček, 29. 10. 2023.

Učenici od 5. do 8. razreda u pratnji učiteljica Ivane Škrobo i Mateje Vilček te učitelja Hrvoja Kraljika i Đore Đorđevića posjetili su 25. listopada 2023. Pučko otvoreno učilište u Slatini.

U sklopu Slatinske male scene pogledali su predstavu Sve 5 Gradskog kazališta Smješko. Učenici su tako upoznali Evu, učenicu sedmoga razreda, koja se s roditeljima doselila u Zagreb i probleme koji ju muče. Predstava je prikazala problem anksioznosti koji sve češće pogađa mlade.

Osim što im je prenijela brojne poruke, predstava je učenike potaknula na promišljanje o sebi i svojim postupcima te o važnosti kvalitetnog odnosa prema sebi.

S tim mislima i pozitivnim reakcijama na predstavu uputili su se natrag prema školi.

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček