Tjedan zdravog doručka

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 16. 11. 2023.

Učenici 3. i 4. razreda matične škole ove su se školske godine uključili u proslavu nacionalnog Tjedna školskog doručka.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo je u sklopu projekta Živjeti zdravo započeo s obilježavanjem nacionalnog Tjedna školskog doručka u 2020. godini kako bi podigao svijest o važnosti nutritivnog bogatog doručka za svako školsko dijete.

Učenici su u tjednu od 16. do 20. listopada sudjelovali u raznovrsnim aktivnostima s istraživačko-edukativnom temom „Zagonetni jelovnik“. Ponovili su zašto je važna pravilna i raznolika prehrana putem različitih digitalnih igara, rješavali zagonetke i osmišljavali omiljeni zdravi doručak. Kao šećer na kraju, pravili su zobenu kašu, jedan od najpopularnijih zdravih doručaka, i smoothie, kašasti sok, uz pomoć svojih učiteljica i školske kuharice.

„Zdravlje je najveće bogatstvo“.

Anamarija Roštaš Kufner