Prosinac u „Maloj školi“

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 22. 12. 2023.

Predškolci su različitim aktivnostima obilježili mjesec prosinac kojemu je glavna tema bila spoznavanje značenja tradicijskih vrijednosti i običaja vlastite obitelji.

Marljivo smo se pripremali za dolazak svetog Nikole te sudjelovali u prigodnim aktivnostima povodom nadolazećih blagdana. Naučili smo tko je bio sveti Nikola, što je vrijeme došašća i koje su sve aktivnosti ljudi u blagdansko vrijeme. Saznali smo čiji rođendan slavimo na Božić i koja je bila uloga zvijezde repatice koja se sada nalazi na vrhu božićnog drvca. Pričali smo i o simbolici adventskog vijenca i kako se pripremamo za Badnjak i Silvestrovo. Tijekom prosinca pripremali smo se i za ovogodišnju božićnu priredbu „Zvončića čujem zvon“, svoj prvi nastup, kad smo prvi put hrabro stali pred veliku publiku. Također, prigodno smo ukrasili naš pano, vježbali grafomotoriku, gledali animirane filmove božićne tematike i redovito razvijali navike tjelesnog vježbanja. Kraj našeg druženja zaokružili smo božićnom čajankom uz kekse i najljepše blagdanske pjesme.

Kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama.

Anamarija Roštaš Kufner, voditeljica predškolskog programa