Svjetski dan smijeha

Autor: Iva Idek, 16. 1. 2024.

Učenici izvannastavne aktivnosti Kroatisti kreativci osmijehom su započeli svoj radni dan te su 10. siječnja obilježili Svjetski dan smijeha.

Smijeh je besplatan način na koji nekome možemo uljepšati dan, a učenici izvannastavne aktivnosti Kroatisti kreativci svoj radni dan započeli su upravo – osmijehom.

Povodom Svjetskoga dana smijeha, koji se obilježava 10. siječnja svake godine, učenici su se prisjetili smiješnih događaja iz svojega života te su s ostatkom razreda podijelili svoje doživljaje, a nakon toga su upoznali pojam anegdota. Prisjetili su se vica i njegovih osobitosti kao književne vrste te su se okušali u pričanju odabranih viceva. Nakon toga su iz kutijice smijeha izvlačili različite izreke o smijehu, a zatim su ih, potaknutim razgovorom, objašnjavali i zajedno tumačili.

Na kraju su, u obliku crteža, prikazali stanje smijeha i vedrog raspoloženja. Usputno smo razgovarali o dobrobiti osmijeha za naše emocionalno i duhovno stanje, a nasmiješeni smo nastavili svoj radni dan.