Dan sigurnijeg interneta

Autor: Iva Idek, 15. 2. 2024.

U okviru izvannastavne aktivnosti Kroatisti kreativci, 6. veljače obilježen Dan sigurnijeg interneta.

Internet – ogromna kutija u koju svakodnevno ubacujemo gomilu podataka. Mnoštvo digitalnih tragova koje ostavljamo u digitalnome svijetu, ponekad se negativno odražavaju na našu stvarnost.

Kako bi osvijestili važnost odgovornoga ponašanja na internetu, sastavnome dijelu modernoga načina života, učenici su u sklopu izvannastavne aktivnosti Kroatisti kreativci sudjelovali u nekoliko aktivnosti te time obilježili Dan sigurnijeg interneta.

ŠTO SMO RADILI?
Učenici su se upoznali s digitalnim alatom Pixton te su u zajedničkoj digitalnoj učionici izradili stripove pod nazivom Sigurnost na internetu.

Prije izrade, prisjetili smo se stripa i njegovih obilježja, a zatim smo razgovarali o vremenu provedenome na internetu, što ne smijemo objavljivati te koji su naši osobni podaci.

U nastavku možete vidjeti digitalni strip učenice sedmoga razreda matične škole, Ane Koleno.

Osim izrade stripova, odigrali smo kviz o sigurnosti na internetu koji su učenici vrlo uspješno riješili.

Za kraj smo pročitali nekoliko rimovanih savjeta o ponašanju u digitalnome okruženju, a učenici su jedan odabrani savjet ukrasili na kartici te ju upotpunili crtežima svojih najdražih društvenih mreža.