Proslavimo Božić zajedno

Autor: Administrator , 20. 12. 2012.

Da je božićno vrijeme vrijeme darivanja i pomaganja, vrlo dobro znaju učenici petoga razreda koji su i ove godine nastavili tradiciju u akciji "Proslavimo Božić zajedno".

Treću godinu zaredom, učenici koji pohađaju peti razred sudjeluju u humanitarnoj akciji "Proslavimo Božić zajedno". Petaši tako  vrijeme predbožićnog veselja rado posvete svojim najpotrebitijim susjedima, starim bakama i djedovima i obiteljima s brojnom dječicom.

Ove godine na poziv vjeroučitelja  pridružili su im se i učenici 4. razreda  donoseći i skupljajući različite prehrambene proizvode koje će podijeliti onima kojima je najpotrebnije.

Prošli su tjedan započeli s pripremama tako što su  na satu razrednika izrađivali čestitke.

Na radionici su im se pridružile mame Puš i Brzica koje su im pomogli u izradi,   a mama Brzica donirala je i lijepe ručno izrađene božićne ukrase - anđelčiće.

Sve mame naših petaša bile su vrijedne uoči same akcije koja se provela u srijedu 20. prosinca. Pečenjem  kolača i pripremanjem slastica uključile su se u ovu lijepu akciju, a knjižničarka Eva i kuharica Ivana od pristiglih kolača pripremile su čak devetnaest paketića!

Učenike su vodili razrednica Vera Panić, vjeroučitelj Đora Đorđević i domar Ivica Turkalj.

Iako je kišilo, obišli su čak dvadeset i jedan dom pjevajući božićne pjesme, donoseći sa sobom čestitke, kolače, poklone, veselje i dobre, iskrene želje za sretnim i blagoslovljenim Božićem.