Miljevačke aktualnosti!

Autor: Jasminka Stošić, 23. 4. 2024.

I proteklih dana u našoj miljevačkoj područnoj školi bilo je vrlo zanimljivo i dinamično. Razlog tomu su netom realizirane kurikularne (nastavne i ine) aktivnosti u kojima su sudjelovali naši učenici.

Prethodnih dana učenici PŠ Miljevci su primili priznanja za sudjelovanje u 12. kreativnom likovnom natječaju „Dukat”, d. d., pod nazivom „Volim šume!” (Tema: "Raznolik šumski svijet”).

Potom, u ponedjeljak, 15. travnja, zajedno s učenicima iz matične škole, povodom Svjetskog dana zdravlja i Međunarodnog dana tjelesne aktivnosti upriličeni su različiti rekreativni sadržaji na otvorenom. Po lijepom i sunčanom vremenu učenici su, uz pomoć učitelja i policijske pratnje, dopješačili do obližnjeg izletišta Lipić, ondje se zabavili različitim sportskim igrama te se tako i sami uvjerili u ispravnost tvrdnje koje idu u prilog potrebe za boravkom u prirodi i bilo kojim oblikom redovite tjelesne aktivnosti.

Također, povodom Dana planeta Zemlje (22. travnja), obrađujući prigodne sadržaje ekološke tematike, uključili smo se u obilježavanje ovog planetarno važnog dana. Miljevački učenici su, uključivanjem u akcije prikupljanja otpada, već i ranije pokazali visoku razinu ekološke osviještenosti, a i sada se mogu podičiti sjajnim rezultatom na istom planu. Naime, Tvrtka DS Smith iz Belišća u prošlom tjednu preuzela je iz miljevačkog spremišta zavidnu količinu starog papira – 2 700 kg!!!!! Tim povodom zahvaljujemo i čestitamo „malim” i „velikim” Miljevčanima na redovitom i pažnje vrijednom sudjelovanju u ovoj, kao i u svim našim prethodnim eko – akcijama!

I naposljetku, spomenimo i edukaciju o temi „Smanjenje rizika od katastrofa” - SROK, koju su našim učenicima, na inicijativu Ministarstva unutrašnjih poslova i Ravnateljstva Civilne zaštite, u petak, 19. travnja upriličili djelatnici Civilne zaštite iz Virovitice. Oni su našim učenicima prenijeli vrlo korisne informacije o ponašanju u različitim rizičnim situacijama (Pod motom: „Usvojimo znanja da šteta bude manja!”) te ih, uz praktičnu demonstraciju i podjelu prigodnih brošura, uputili u način pozivanja brojeve svih žurnih službi, objedinjenih u jedinstvenom sustavu 112.

yes Miljevački učenici su odlično surađivali i, prema riječima naših edukatora, pokazali snalažljivost i odlično znanje o prezentiranim sadržajima.

Protekle sedmice puno smo toga odradili na planu zdravlja, ekologije i samozaštite. U to ime zahvaljujemo roditeljima i našim gostima–edukatorima na pomoći u ovim, za nas i za našu zajednicu, posebno važnim i korisnim aktivnostima.

A za sav uloženi trud uslijedila je i – NAGRADA! PŠ Miljevci od prošloga tjedna dodatno je opremljena pametnom pločom! Fotografije najbolje oslikavaju radost miljevačkih školaraca!

Izvor: Jasminka Stošić, razredna učiteljica 2. i 3. r. u PŠ Miljevci
Priloženi dokumenti: