Natjecanja i smotre učenika i učenica u 2013.

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 1. 2013.

Prošli tjedan započela su natjecanja i smotre učenika osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj  u 2013. godini.

Na natjecanjima i smotrama sudjeluju učenici i učenice koji se kao pojedinci ili članovi određene skupine istziču znanjem, vještinama ili sposobnostima u skladu s programom /pravilima pojedinog natjecanja ili smotre.

Svrha natjecanja i smotri:

-predstavljanje rezultata rada, znanja i vještina, sposobnosti i kompetencija učenika i učenica i njihovih mentora /mentorica

-poticanje i motiviranje na sudjelovanje te međusobno natjecanje učenika/ca i natjecanje učenika/ca sa samim sobom

Natjecanja na školskoj razini započela su s natjecanjem iz

matematike 17. siječnja 2013. u četvrtak.

Sudjelovali su učenici od 4. do 7. razreda matične i područne škole:

Mladen Banović, Gabrijel Fuljek, Iris Penov, Lucija Podolski, Ivan Kolembus iz 4. razreda, Marija Krupa, Robert Orlić, Marijan Škrnički i Ana Škrnički iz 5. razreda,

Manuela Kribl  i Irena Marušić iz 6. razreda,

Tatjana Đuričić, Anja Stjepanović i Tereza Takač iz 7. razreda.

Mentorice su Ivana Đurasek, Tamara Šumrada i Jasminka Stošić.

Domaćin županijskom natjecanju 15. veljače 2013.  je OŠ Petra Preradovića Pitomača.

Natjecanje iz vjeronauka održalo se 18. siječnja 2013. (utorak) .

Najbolje su bile i kao ekipa sudjelovat će na županijskom natjecanju u OŠ Ivane Brlić Mažuranić u Orahovici Anja Stjepanović (7. r. ), Ana Žagar, Ena Dujak i Valentina Brekalo (8.r.) s mentorom vjeroučiteljem Đorom Đorđevićem.

U srijedu 21. siječnja 2013. natjecali su se učenici u poznavanju informatike.

Mentor Vladimir Bićanić pripremao je učenike Josipa Žalika, Matea Bilavčića iz 7. razreda te Sandra Bračuna, Enu Dujak i Marinu Škrnnički iz 8. razreda. Domaćin županijskog natjecanja  iz informatike je OŠ Augusta Cesarca u Špišić Bukovici.

Sljedećeg dana, 22. siječnja 2013.  natjecanje iz engleskog jezika: Ena Dujak, Valentina Brekalo i Ana žagar pokazale su svoje znanje. Županijsko natjecanje održat će se u OŠ Mikleuš.

U srijedu 23. siječnja 2013. bio je dan za fiziku. Učitelj mentor Slaven Mađarić za natjecanje je pripremao Anu Žagar iz 8. r., a županijsko će se natjecanje održati u OŠ Gradina.